Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
’59.KÜTÜPHANELER HAFTASI’’ Programı Düzelendi.
05.04.2023

‘’59.Kütüphaneler Haftası’’  

 

                Ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla Bakanlığımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 24 Ekim 2019 tarihinde İş Birliği Protokolü imzalanmıştır. Protokol kapsamında; ceza ve infaz kurumları ile halk kütüphaneleri eşleştirilmiş olup hükümlü ve tutuklulara, halk kütüphaneleri tarafından ödünç kitap hizmeti verilmeye başlanmıştır.

27 Mart - 2 Nisan 2023 tarihleri arasında kutlanacak olan ‘’59. Kütüphane Haftası ‘’kutlama programı kapsamında, ceza infaz kurumları ile eşleştirilen halk kütüphaneleri ile iş birliği halinde Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünün "Hükümlü ve Tutuklulara Yönelik Kültürel Etkinlikler’’ kapsamında 31.03.2023 tarihinde Aksaray T Tipi Ceza İnfaz Kurumu ile Aksaray İl Kütüphanesi ile beraber ceza infaz kurumumuzun çok amaçlı konferans salonunda, Aksaray İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Sayın Ayfer İÇÖZ ve Aksaray İl Halk Kütüphanesi yöneticileri, Ceza İnfaz Kurumu 2.Müdürü Naci AYKUT, kurum çalışanları ile hükümlü ve tutuklular katılımıyla  ‘’59. Kütüphane Haftası’’   program düzenlendi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Ceza İnfaz Kurumu Öğretmeni açılış konuşmasını yaptılar. Programda Ceza İnfaz Kurumu çalışanları ile Hükümlü Tutukluların yer aldığı  ‘’Kütüphaneler Haftası’’ dolayısıyla kutlama mesaj videoları yayınlandı. Günün Anlamına önemi dair söz alan Aksaray İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Sayın Ayfer İÇÖZ güne dair sunumu ve konuşmalarını yaptılar. Program sonunda Yetişkin 1.Kademe Okuma Yazma Kursunu başarı ile bitiren Hükümlü ve Tutuklulara Aksaray İl  Halk  Kütüphanesi  tarafından temin edilen çeşitli içerikte kitaplar  hediye olarak kendilerine takdim edildi.

Adres

Aratol Mahallesi Bahçeli Mevkii Cezaevi Küme evleri no: 4/1 MERKEZ / AKSARAY

Telefon

Tel:0382 213 10 65

Fax:0382 212 76 04

E-Posta

aksaraytcikisaretadalet.gov.tr