Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
 100. YIL RESİM VE EL SANATLARI SERGİSİ
25.04.2024

                                                                       100. YIL RESİM VE EL SANATLARI SERGİSİ

 

Bahse konu sergi, 22-23-24 Nisan 2024 tarihleri arasında halkın ziyaretine açık olacak şekilde , Aksaray T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki Eğitim ve İyileştirme faaliyetleri kapsamında Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde düzenlenen, “100. Yıl Resim ve El Sanatları Sergisi”, Valimiz Sayın Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanımız Sayın Evren Dinçer, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Adem Aydemir, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanımız Sayın Gökhan Oflaz, Baro Başkanımız Sayın Ferit Köse’nin iştirakleri ile Aksaray NORA AVM’de  22 Nisan 2024 tarihinde saat 14:00 ‘te açılışı gerçekleştirilmiştir.

Açılışta ayrıca İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Alay Komutanımız, Ceza İnfaz Kurumu Savcımız Sayın Hüseyin Durna,  İnfaz Hâkimimiz Sayın Mesude ATEŞ, İnfaz Savcımız Sayın Ali Ata, Kamu Kuruluşlarının Yöneticileri, Ceza İnfaz Kurumu Müdürlerimiz ve personelimiz de hazır bulundu…

Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde süren Resim Sanatı Eğitimi, Tutkallı Hamur-Çiçek Yapma, Kademe Okuma Yazma ve Saç Sakal Kesimi (Erkek Berberliği) gibi farklı kurslar, hükümlülerin sosyal becerilerini geliştirmekte ve mesleki yetkinlik kazandırmaktadır. Sergilenen ürünler bu kursların birer meyvesi olarak değerlendirilmektedir. Erkek hükümlüler tarafından verilen Resim Sanatı Eğitimine 57, kadın hükümlülerin katıldığı Tutkallı Hamur-Çiçek Yapma kursuna ise 46 kişi katılım göstermiştir.

Adres

Aratol Mahallesi Bahçeli Mevkii Cezaevi Küme evleri no: 4/1 MERKEZ / AKSARAY

Telefon

Tel:0382 213 10 65

Fax:0382 212 76 04

E-Posta

aksaraytcikisaretadalet.gov.tr